E-Ticaret Satışı Nasıl Yapılır?

E-ticarete Nasıl Başlanır?


1- Öncelikle Satmak İstediğiniz Ürün ve Hizmeti Belirlemelisiniz

E-Ticaret Nasıl Yapılır? Sorusunu soran kişilerin çok büyük bir ihtimalle aklında satmak istediği ürün ile alakalı olarak bir fikri vardır. Satılacak ürün ile alakalı olarak bir fikre sahip değilseniz e-ticaret sektöründe şirket açmadan önce buna karar vermelisiniz ve pazar araştırması yapmalısınız. Bu şekilde yapmanız halinde e-ticaret girişiminizin başarılı olma ihtimali çok daha fazla artacaktır.

2-Tedarik Zincirlerini Araştırmanız Gerekmekte

E-ticaret serüvenine katılmak istiyorsanız satılacak ürün ile alakalı olarak karar verdikten sonra tedarik zincirlerini de iyi bir şekilde araştırmanız gerekir. Sanal dünyada açacak olduğunuz bu mağazayı reelde açtığınızı düşünerek hareket etmelisiniz. Ürünlerinizi gerçek potansiyeli ile satmak için uygun maliyetler ile tedarik etmeniz gerekir aksi takdirde başarılı olma şansınız çok ciddi bir şekilde düşecektir.

3-Güçlü Altyapıya Sahip E-Ticaret Mağazası Kurmanız Gerekir

E-ticaret nedir nasıl yapılır? Sorusunu soran kişilerin güçlü, güvenilir bir altyapıya sahip e-ticaret sitesi açması gerektiğini biliyor olması gerekir. Herhangi bir yazılım bilgisine sahip olunmasa da hazır e-ticaret paketleri ile e-ticarete ilk adım atılabilir. Hazır en iyi e-ticaret paketleri ile aynı gün içinde sektörüne uygun ihtiyaçlarını tam karşılayan bir sanal mağazaya sahip olabilirsiniz.

4-Şirket Açılışı Yapmalısınız

Müşterilerinize fatura kesecek bir durumda olabilmeniz için başlangıçta en azından bir şahıs şirketi açmanız gerekmektedir. Vergi mükellefi olmadığınız takdirde sanal mağazanıza hiçbir ödeme yöntemini kullanamazsınız. Doğal olarak da bu şekilde herhangi bir satış gerçekleştiremezsiniz.

5- Reklam ve Pazarlama Çalışmaları Yapmalısınız

E-ticaret sektöründe başarılı olmanın en önemli şartlarından bir tanesi de düzenli bir şekilde reklam ve pazarlama çalışmaları yapmaktan geçmektedir. Google Ads reklamları, Facebook reklamları ve Instagram reklamları hususunda yeterli bilgi ve birikime sahip olmanız veya bu alanlarda tecrübeli personelleri bünyenize katabilir ya da hizmet alabileceğiniz ajanslardan destek alabilirsiniz. E-ticaret dünyasında yeni müşteri kazanmak ve satışlarınızı arttırmak konusunda gerek site içerisinde yapacağınız kampanyalarla gerekse online reklam ve mailing çalışmalarıyla kendinize sağlam bir yer edinebilirsiniz.


Sizi Arıyalım

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?


Adınız


Telefon


Tebrikler. Mesajınız başarıyla gönderilmiştir.
Hata, lütfen tekrar deneyin. Mesajınız gönderilmedi.


Pro E-Ticaret Paketi

Tek Paket Profesyonel Çözüm

2.500 TL

Herşey Dahil TEK Paket

Sınırsız Disk Alanı
Hosting + SSL
7/24 Teknik Destek
Pazaryeri Entegrasyonu Hepsiburada - Trendyol - N11 - Gittigidiyor - PttAvm - ÇiçekSepeti
Sosyal Medya Entegrasyonu İnstagram - Facebook
SEO Özellikleri
Gelişmiş Ürün Yönetimi
Sipariş Yönetimi
Kategori Yönetimi
Kampanya Yönetimi
Tahsilat Metodları
Sanal Poslar
Kargo Seçenekleri
SMS Entegresi
Yabancı Dil Seçeneği
XML Entegrasyon
Canlı Destek Özelliği
Ve Bir Çok Gelişmiş Özellik